SİGARADAN SARARAN DİŞLERİNİZİ ESKİ HALİNE GETİRECEK YÖNTEMLER

Sigara içmekten sararan dişleriniz mi var? Öyleyse bu haber tam size göre. Her evde bulunan malzemelerle diş beyazlatma yöntemlerini sizler için derledik. Bu doğal yollar sayesinde arzu ettiğiniz mikemmel dişlere kavuşabilirsiniz.

KARBONAT, 1 çay kaşığı karbonat ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve yarım limon sıkarak karışımı hazırlayın. Diş macunu gibi hazırladığınız bu karışımı fırçanıza sürerek dişinizi fırçalayın. Bunu haftada bir kez uyguladığınızda, dişleriniz beyazlayacak ve ağzınızdaki bakterilerden kurtulacaksınız.

TUZ, Diş eti iltihabı ve diş eti ödemlerine karşı etkili bir yöntemdir. Bir çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı sirkeyi karıştırıp fırça ile dişlerinize sürün. Böylece etkili bir beyazlık sağlayabilirsiniz.

GLİSERİN, Ağzınızı fırçalayıp bol suyla çalkalayın; ardından fırçanıza 2 damla gliserin damlatın ve dişlerinize sürün. Bakteri öldürme özelliği olan gliserin, diş çürüklerine karşıda etkili olacaktır.

ADA ÇAYI, Dişlerinizi fırçalayıp ağzınızı iyice çalkalayın. Daha sonra bir çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı ada çayı ve bir çay kaşığı tarçını iyice karıştırın. Bu işlemi her gece tekrarlayın. 1 hafta içinde dişlerinizdeki beyazlığı fark edeceksiniz.

ÇİLEK, Büyük bir çileği püre haline getirdikten sonra fırça ile dişlerinize sürün. Dişlerinizin her zamankinden daha fazla parlayacaktır. Haftada bir gün uygulamanız yeterli olacaktır.

ELMA SİRKESİ, Elma sirkesinin karbonat gibi dişlerdeki sararmalara neden olan diş plaklarını çözücü bir kimyasal etki oluşturduğu bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir. Bu nedenle elma sirkesini diş beyazlatma amacıyla kullanabilirsiniz.

MUZ, Olgun bir muzu soyup, bir parça kopararak 2 dakika boyunca dişlerinize fırçalar gibi sürtün. Böylelikle, muzun içeriğinde bolca bulunan potasyum, mağnezyum, manganez gibi vitaminler, diş hücrelerinize ulaşıp, dişlerinizin zaman geçtikçe beyazlaşmasını sağlayacaktır.

SEBZELER, Lifli sebzeler yemekte diş beyazlığına sahip olmak için bir yöntemdir. Özellikle elma, salatalık, brokoli ve havucun diş temizleyici etkisi vardır.

C VİTAMİNİ İÇEREN GIDALAR, C vitamini açısından zengin meyveler dişlerinizi beyazlatmak yardımcı olabilir. Limon, portakal, çilek domates gibi gıdaları dişlerinize uygulayabilirsiniz. Bunları ezip macun yapın, fırçanıza sürüp, birkaç dakika boyunca bunla dişlerinizi fırçalayın. Biraz dişinizde dursun bu macun, ardından dişinizi yıkayıp durulayın. Dişleriniz beyazlayacak ve temizlenecektir.