Yüz kaslarının en önemli işlevlerinden birisi, bizlerin mimik yapmasına yardımcı olmalarıdır dedi. Birbirlerine bağlı kas yapılarıdır. Fakat bedendekiler öyle değildir. Dolayısıyla siz, sözüm ona yüz bölgesine özel egzersizlerle, yüz kaslarını çalıştırayım derken, çok daha fazla sarkma ihtimali yaşamanız muhtemeldir.

Yüzdeki kasları gerçekten zorlar ve gelişmesine yönelik tetikleyici bir hareketi sürekli yaparsanız ve hatta mimik hareketlerinin ters yönünde bir zorlayıcı kuvvet uygularsanız, sarkmanız olasıdır. Bu sarkmaların önlenmesi için de yüz kaslarınızın sürekli doğru yönde çalışıyor olması gerekmektedir.

Üst yüz bölgesi dediğimiz alan yani göz çevresi, kaşlar ve alın, sıklıkla mimik hareketlerinden, orta yüz bölgesi hacim kaybından ve alt yüz bölgesi ise sarkmadan dolayı yaşlanma belirtilerini gösterir. Bu belirtilerin geçmesi adına yapabileceğiniz uygulamalardan biri de yüz egzersizleridir. Cildinizde uygulayacağınız bu egzersizler sayesinde yüz kaslarınızın daha iyi çalışmasına yardımcı olacak ve ileride oluşacak sarkmalara da büyük oranda engel olmuş olacaksınız. Düzenli olarak yapacağınız yüz yogası sayesinde cildinizin sağlığı korunacak ve sarkmalara da yol vermemiş olacağız.