Domates A, C ve E vitamini ile folik asit açısından zengin bir sebze. Domates tüketimi arttıkça, kalp hastalığı, diyabet ve kanser riskinde azalma olduğu bazı klinik çalışmalarda tespit edilmiş. Domates tüketimi obezite sorununu giderilmesinde ve sinir sistemi düzenlenmesinde de yardımcı olabiliyor. İçeriğindeki E vitamini sayesinde cildi korunmasında ve yaşlanmanın gecikmesinde de rol oynuyor. 

MADEN SUYUNUN FAYDALARI

KEMİK SAĞLIĞI

İçeriğinde barındırdığı besin kaynaklarından dolayı kemik sağlığı üzerinde büyük etkisi vardır. Kemiklerin doğru ve sistematik çalışmasını sağlayarak rahatça hareket etmenizi sağlamaktadır. Bu durum vücuttaki su oranını da arttıracağından fayda sağlamaktadır.

YAĞ YAKIYOR 

Vücutta yağ yakımını oldukça kolaylaştırdığından her yemek yedikten sonra maden suyu tüketmek yağların yakımına fayda sağladığı gibi sağlıklı beslenme ve sağlıklı bir sporun anahtarıdır.

KAN BASINCI ÜZERİNDE ETKİSİ VAR

İçeriğindeki kalsiyum ve magnezyum sayesinde kan basıncını düzenlerken kalp üzerinde de oldukça iyidir.

FİZİKSEL CANLILIK

Kasların gelişimini sağlayan ve fiziksel canlılığın kaynağı olan maden suyu düzenli tüketildiği zaman vücutta oldukça faydalı etkilerini gösterirken gün içerisinde enerjik ve zinde görünmenize yardımcı olmaktadır.