Özellikle kadınların en büyük problemlerinin başında gelen siyah nokta sorunu derdine son veriyoruz. Sizler için hazırladığımız doğal yöntemlerle siyah nokta probleminden kısa sürede kurtulmanız mümkün! İşte kısa sürede siyah noktalardan kurtulmanın doğal yolları...

BUHAR BANYOSU

Buhar banyosu, cildinizde oluşan tıkanmış gözenekleri açıp, siyah noktaların kalıcı bir şekilde temizlenmesini sağlar. Geniş bir kaba 1 litre kaynamış su ve 2 yemek kaşığı elma sirkesi koyun. Başınızın üzerine bir havlu örterek yüzündeki siyah noktalı bölgeyi buhara yaklaştırın. Gözeneklerin iyice açılması için yaklaşık 10 dakika beklemeniz gerekmektedir.

TARÇIN

1 yemek kaşığı bal ile yarım kaşık tarçını güzelce karıştırın. Siyah noktalarınızın olduğu bölgelere parmaklarınızla masaj yaparak, 5 dakika uygulayın ve ılık suyla yıkayın.

YUMURTA AKI

Yumurtanın beyazını ve sarısı ayırın. Ayırdığınız yumurta akını bir kapta köpürene kadar çırpın. Bir fırça yardımıyla elinizle ince bir tabaka halinde yüzünüze sürün. Dikdörtgen şeklinde birkaç tane kağıt peçete kesin ve bu peçeteleri siyah noktalarınızın olduğu çene, burun ve alın bölgenize yavaşça yapıştırın. Kuruduktan sonra peçete üzerinden ikinci tabakayı da uygulayın. Maske kuruduğunda yavaşça soyun ve ılık su ile yavaş yavaş yıkayın.

UZMANLAR UYARDI: SİYAH NOKTALARINIZI SAKIN SIKMAYIN!

Özellikle kadınların en büyük problemlerinden biri olan siyah noktalar, her gün düzenli olarak ciltte yağ üretiyor. Cilt üzerinde oluşan bu yağ, cildin nem dengesini korumaya yardımcı oluyor. Bazı kadınların ciltlerinde yağ bezeleri aşırı çalıştığından, cildin nem dengesi bozulabiliyor.