Genlerin besin öğelerinin metabolizmasını değiştirdiği artık herkes tarafından bilinir hale geldi. Bunu baz alarak hazırlanan beslenme programları kişiye özel oldukları için çok daha hızlı sonuç alınmasına olanak sağlıyor. Kişinin sağlığını ve yaşam kalitesini arttırmak adına hazırlanan bu beslenme programı ile kişiler çok daha sağlıklı bir beslenme düzeni içerisinde kilo vermeye başlıyorlar.

KİLONUN GERÇEK NEDENİ

Kilo yönetimi yapmak adına hayatınız boyunca sadece bir kez yaptırmanızın yeterli olacağı bu test ile herhangi bir besine yasak koymadan sadece tüketeceğiniz besinlerin miktarını doğru ayarlayarak bir beslenme programı oluşturuluyor. Herkesin duyarlılığının farklı olduğunu belirten uzmanlar, kişinin duyarlı olduğu şeyleri öğrenerek yaşamını devam ettirmesinin hayat kalitesini yükselteceğini dile getiriyorlar.

GENETİK TEST NASIL YAPILIYOR?

Bu testi yaptırmanız sandığınızdan çok daha basit bir işlem ile gerçekleşiyor. Sırf bu yönüyle bile ilk aşamasından itibaren size kolaylıklar sunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Kişiden alınan tükürük örneğinin analiz edilmesi ile uzmanlar tarafından kişiye özel bir beslenme listesi oluşturuluyor. Kişi için ideal bir yeme planı hazırlanıyor.