Çocuk sağlığı için zararlı besinlerin mutfağınızda bulunmaması oldukça önemlidir. Siz de bu zararlı atıştırmalıkları evinizden uzak tutarak çocuklarınıza örnek olabilirsiniz.

HAZIR TURTALAR

Mikrodalga fırında ısıtılabilen hamur işlerinin içeriğinde yüksek fruktozlu mısır şurubu, şeker ve dekstroz bulunmaktadır. Hidrolize olmuş soya fasulyesi yağının ve yapay renklendiricinin de katkı edilmesi ile birlikte turtalar çocuğunuz için ölümcül bir zehir haline dönüşüyorlar. Eğer çocuğunuzu sadece nezle ve gripten değil daha ciddi sağlık sorunlarından korumak istiyorsanız mutlaka yediği atıştırmalıklara oldukça özen göstermelisiniz.

JELİBONLAR

Sadece küçüklerin değil her yaştan kişinin severek tükettiği jelibonların içeriği de en az turtalar kadar zararlı. Meyve tadı ve farklı şekilleri ile ilgi çeken jelibonlar, yapay katkı maddeleri ve renklendiricilerden ibaret atıştırmalıkların başında geliyor. Sık olarak kullanılan kırmızı boyanın petrol ürünü olduğunu artık herkes biliyor. Bunu unutmamak çocuklarınızın sağlığını korumanız adına önemli olacaktır.

BONİBONLAR

Kanser oluşumuna neden olan bonibonların özellikle büyüme çağındaki çocuklardan uzak tutulması, sağlıklı bir gelişime olanak sağlaması açısından faydalı olacaktır.