Yaşlılık belirtileriyle aynada karşılaşmak için kadınlar gençliğe meydan okuma adına tepeden tırnağa bakım uyguluyor. Ama gelin görün ki onca kozmetik ürün bazen istediğimiz sonucu veremiyor. Çene altı sarkması da onlardan biri...

EVDE GIDI SARKMASINI ÖNLEMEK İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

Tüm bunların dışında gıdı nasıl yok edilir? Sorusuna cevap olarak bayanların evde yapabileceği yöntemler verilebilmektedir. Bunlara örnek olarak; bir kaşık yardımı ile yapılabilecek yöntem verilebilmektedir. Bir kaşığın uç tarafı iki dudak arasına sabitlenir ve kaşık aşağıya ve yukarıya doğru hareket ettirilerek çene altının çalıştırılması ve sarkmanın yok edilmesi sağlanır.

GIDI SARKMASINI ÖNLEYEN EGZERSİZ

Sık sık kilo alıp vermekten ya da yeterli derecede bakım görmediği için çene altında sarkma yaşanabilir. Gıdı oluşumunun sebebini 'kasların yorulması ve elastikiyetinin azalması' olarak açıklayan uzmanlar, bunun için bir de egzersiz önerdi:

Sırtınız dik olacak şekilde durun ve başınızı yukarıya doğru kaldırın. 10 saniye boyunca öpücük verir şekilde dudaklarınızı öne uzatın. Bu işlemi 5-10 kez tekrarlayın. Günde 3 kez yaptığınızda gerilme olduğunu mutlaka hissedeceksiniz.