Cilt yapısı daha nemli olan kadınlarda çatlak oluşma ihtimali çok düşükken, kuru ciltlere sahip kadınların ne yazık ki büyük bir bölümü bu derdi çekmek zorunda kalıyor. Esnek olmayan deri bir anda gerildiği için çatlıyor. Ne yazık ki çatlaklar için tamamen ortadan kaldırıcı etkide bir catlak kremi henüz piyasada mevcut değil. 

ÇATLAK KREMİ NEDİR?

Kuruyan cildinizi nemlendirmek sureti ile cildinizin kaybettiği nem miktarını geri kazandırabilirsiniz. Fakat konu oluşmuş çatlakları ortadan kaldırmak olunca sonuç aynı şekilde olumlu olmayacaktır.

YÜKSEK FİYATLI KREMLERDE AYNI ETKİYİ GÖSTERİYOR

Kullandığınız kremin fiyatı her ne olursa olsun hemen hemen benzer etkiler gösterecektir. Çatlak kremlerinin asıl görevi oluşmuş çatlakları ortadan kaldırmak değil, yerine yeniden oluşabilecek çatlakların oluşmasını engellemektir. 

HAMİLELİKTE ÇATLAK OLUŞUMU

Özellikle hamilelik döneminde kadınların çok büyük bir bölümünde görülen çatlaklar, bazen yağ ve kremlerle engellenebildiği gibi bazı cilt tiplerinde ne yazık ki bu çatlakların oluşumunu ne yaparsanız yapın engellemeniz imkânsız. Sadece en az düzeyde cilt çatlağı olması adına cildinizi mutlaka düzenli olarak nemlendirerek bu sonucu en az düzeye indirgeyebilirsiniz.