Yaz aylarında tüketilmemesi gereken bir çok besin bulunmaktadır. Bunlardan bazıları da şeker içeren besinler olmaktadır. Özellikle dondurmalar, turtalar ve kekler olmak üzere daha birden fazlasını sayabileceğimiz bu besinlerin yaz aylarında tüketilmemesi sağlığımız için oldukça yararlı olacaktır. İşte o yememeniz gereken zararlı besinleri sizler için sıraladık;

DONDURMA

Bir kase dondurma yaklaşık 400 kalori içermektedir. Kremalı dondurmalar yerine sorbe olan buzlu dondurmaları tercih edin.

TURTA VE KEKLER

Uzmanlar Şeker içeren tüm ürünleri rafa kaldırmanızı tavsiye ediyor. Bunların yerine yazın bol bol teze meyve tüketilmesini öneriyorlar.

GAZLI İÇECEKLER

Soğuk bir kolanın sizi anlık olarak serinlettiğini unutmayın. Daha sonrasında yine susamaya devam edecek, ve bel bölgenizdeki yağlanmalardan kurtulamayacaksınız. Bunların yerine serinletici meyveli smoothe'ler deneyin.

SOĞUK KAHVELER

Kulağa tuhaf gelebilir ancak soğuk kahveyi yazın tüketmenizi tavsiye etmiyoruz. Soğuk kahve konusunda ısrarcıysanız uzmanlar haftada bir kez içmenizi öneriyor. Sıcağın hararetini erik kompostosu evde yapılmış içecekler ve soğuk bitkisel çaylar içerek giderebilirsiniz. Bu sayede sağlıklı beslenmenize de katkıda bulunmuş olacaksınız.