İşlenmiş ve rafine ürünlerden oluşan gıdaları fazlaca tüketmek de sağlığımızı olumsuz anlamda etkilediği gibi yaşlılık belirtilerini de beraberinde getirmektedir. Vücudun fazla şekere maruz kalması da cildin elastikiyetini bozarak erken sarkmalara ve kırışıklıklara sebep olmaktadır. Bunun yanında saçları sıkı sıkı toplamak ve saç diplerini zorlayan modeller yapmak saç diplerinizi hem fazla zorlayacak hem de alın bölgesindeki kırışıklıkların daha da belirginleşmesine sebep olacaktır.

Yüzünüze fazla ısının etki etmesi sonucunda da cildinizde sarkmalar meydana geleceği gibi bu durum ileride oluşacak kırışıklıklara da kapı açmaktadır. Özellikle saç kurutma makinesi ve benzeri ısı veren aletlerin cilde doğru tutulmaması büyük önem taşımaktadır. Cildimize bir başka fazla ısının meydana çıkmasını sağlayan sebep ise güneş ışınlarıdır. Güneş ışınlarından cildinizi korumak için yüksek faktörlü güneş kremlerini düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.

Her öğünde sebze tüketmeye çalışın. Yeşil bir salata öğünlerde ihtiyacınız olan besin ve lif kaynağını sağlayacaktır. Bu hem kilo vermenizi hem de enerjinizi korumanıza yardımcı olacaktır.

Bu basit fakat toksinlerden arındıran ve vücut sisteminin başlatan ve sizi uyandıran önemli bir alışkanlık. İlk çayınızı veya kahvenizi içmeden önce büyük bir bardak su içmeyi ihmal etmeyin.