Çocuklar ne kadar küçükse sistemlerindeki ısı ayarlama yetisi o kadar zordur. Fazla ısınabilirler. Onları fazla sarıp sarmalarsanız fazla ısı beyinde hasara ya da kalp krizine neden olabilir.

BEBEK YÜRÜTEÇLERİ

Bebek yürütücüler yaralanmalarına yol açıyor.

Ayaklarda ve bacaklarda kas gelişiminde bozukluklara neden oluyor.

Bebeklerin omurgalarına fazla baskı yapıyor ve omurga gelişimine engel oluyor.

Bebeklerde bağımsızlık algısının gelişiminin, yürümek için yürütece bağımlı olacaklarından gecikmesine neden oluyor.

Hasarı en aza indirgemek için, bebek yürüteçlerinin büyüklerin gözetiminde günde en fazla 2 defa ve 15 dakika ile limitli olarak kullanılması gerekiyor.

MEYVE SUYU VE SÜT

Pastörize edilmiş meyve suyu vitamin açısından yoksun olmakla birlikte şeker açısından yoğundur, bu çocukların dişlerinin çürümesine ve çocuklarda obezite riski oluşmasına neden olur.

İnek sütü demir açısından düşük olmakla birlikte bebeklerin gelişiminde gerekli olmayan, besin değeri oldukça yüksek bir gıdadır. Çocukların böbreklerine zarara yol açabilir, anemiyi tetikleyebilir.

1 yaştan büyük çocuklara, günde 1 bardak kadar verilebilir. Çocuğunuza süt yerine kalsiyum yönünden zengin besinler verebilirsiniz. (Yeşil sebzeler, yoğurt, yumurta, ciğer)
arlak renkte oyuncaklar

Çocuklar okul öncesi dönemde çevrelerini keşfetmeyi severler. Doğal olmayan renkler, elektronik sesler ve fazla detaylı oyuncaklar çocukların yaratıcığında gelişmelere engel olur.