Yaş ilerledikçe ortaya çıkan zararlı hastalıklardan olan kolesterol ve kalp hastalıkları sağlığı oldukça fazla etkilemektedir. Özellikle bu hastalığa yakalananların dikkat etmeleri gereken beslenme düzenleri oldukça önemlidir.

MALZEMELER

2 diş sarımsak,

8 çorba kaşığı bal,

Bir miktar keten tohumu yağı,

4 limon.

HAZIRLANIŞI

Tüm malzemeleri homojen bir kıvama gelinceye kadar iyice karıştırın. Ardından bir kaba boşaltarak içerisine limonu ekleyin. Yemeklerden önce günde 3 defa olmak üzere düzenli olarak tüketebilirsiniz. Bu karışımın adına bal sirkesi adı veriliyor ve bir çok hastalığı da önlediği bilinmektedir.

Sarımsağın vücuda oldukça yararının olduğu biliniyor. Özellikle balla birleşince de oldukça faydalı bir karışım haline gelen bu iksir sayesinde bir çok hastalığa veda etmeniz mümkün olabiliyor. Fakat bu, normal sarımsağın kalp ve damarlar için faydalı olmadığı anlamına gelmez. Kan akışını düzelterek daha sağlıklı olmamızı sağlayacak olan bu kürün düzenli kullanımında kalp ve damar hastalıklarını büyük ölçüde önlediği görülmüştür. Bunun yanı sıra oldukça faydalı olan bir antibiyotik görevi gören bal sirkesi nezleye de iyi gelmektedir.