Kimyasal kullanmadan ayak kokusu gidermek artık mümkün! Ayak kokusunun temel sebepleri ciltte oluşan bakterilerdir.Bu bakterilerin oluşumunu önlemeniz için ayaklarınızın hava alması gerekmektedir. Bazı durumlarda ayakları havalandırmak yeterli gelmeyebilir. Ancak evde kolayca hazırlayabileceğiniz bitkisel tariflerle doğal yollardan bu sorunu giderebilirsiniz. 

AYAK KOKUSUNU GİDERECEK DOĞAL YÖNTEMLER
 
KABARTMA TOZU

MALZEMELER

1 çorba kaşığı kabartma tozu

1 litre su

HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

1 çorba kaşığı kabartma tozunu hazırlayacağınız 1 litre suyun içerisine ekleyin. Ayaklarınızı bu karrışımın içerisinde yatmadan hemen önce 20 dk bekletin. Düzenli olarak bu karışımı uyguladığınızda ayakta oluşan kokuların tamamen giderilmesine yardımcı olduğunu görebilirsiniz.

LAVANTA YAĞI

MALZEMELER

1 çay kaşığı lavanta yağı

1 litre su

HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

1 çay kaşığı lavanta yağını hazırlamış olduğunuz 1 litre suyun içerisine ekleyin. Hazırladığınız bu karışımla ayaklarınızı 2 gün boyunca yıkayın. Yaptığınız bu karışım ayaklarınızda oluşan mantarları tedavi etmede de önemli rol oynamaktadır.

ADAÇAYI

Adaçayı doğal antibiyotik olarak da bilinmektedir. Bu bitkiyi ayak bakımında da mucizeler yaratıyor. Birkaç yaprak adaçayı üzerine ekleyeceğiniz suda ayaklarınızı dinlendirebilirsiniz.