Dişleriniz aniden ağrımaya başaldığında diş hekimine görünmek bazı sebeplerden dolayı gecikebilir. Özellikle yoğun iş temposu, gece gelen ağrılar, doktor korkusu gibi nedenler dişçiye gitmemize engel olabilir. Diş ağrıları günlük yaşantımızı çekilmez bir hale sokar. Diş ağrısı gibi ızdıraplı bir ağrının önüne geçip, rahatlamak istiyorsanız evde bulunan iki malzemeyle ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. İşte sizleri aniden gelen diş ağrısından kurtaran yöntemler...

Sizler için vereceğimiz bu tarif diş ağrılarınızı geçiçi olarak tedavi edecektir. Özellikle aniden gelen diş ağrısının temelinde başka sebepler de olacağı için mutlaka bir diş doktoruna görünmeniz gerekmektedir. 

İŞTE DİŞ AĞRISINDA KURTARAN MUCİZEVİ KARIŞIM

MALZEMELER

1 yemek kaşığı öğütülmüş karanfil

1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

YAPILIŞI

Öğütülmüş karanfilin içerisinde ağrı kesici etkisi olan madde bulunur. Karanfilin içeriğinde bulunan ağrı kesici madde, diş doktorları tarafından anestezi yöntemlerinde diş etlerinin uyuşması için kullanılmaktadır.

Hindistan cevizi yağının içinde ise, bakteriyel enfeksiyonların oluşmasını önleyen maddeler bulunur.

Öğütülmüş karanfili ve hindistan cevizi yağını bir kasenin içerine koyup, karıştırmaya başlayın. Ardından bir kulak çöpü yardımıyla bu karışımı ağrıyan dişinizin üstüne sürün. Dişinizde oluşan ağrının bir süre sonra azaldığını fark edeceksiniz.