Ülkemizin önemli teknoloji şirketlerinden Vestel, elektrikli araç şarj cihazı ile dünyanın en saygın tasarım ödüllerinden Red Dot ödülünün kazananı oldu.

Teknolojinin her geçen gün gelişmesiyle birlikte elektrik enerjisiyle çalışan otomobiller her geçen gün hayatımızda önemli bir yer ediniyor ve hızla yaygınlaşıyor. Elbette bu araçlar yaygınlaştıkça araçların şarj edilmesini sağlayan şarj cihazları da en az araçlar kadar önemli. Bu konuyla ilgili önemli çalışmalar yürüten Vestel, Envo Elektrikli Araç Şarj Cihazı'nın dünya çapında önemli bir tasarım ödülüyle ödüllendirildiğini belirtti.

Vestel'in Envo Elektrikli Araç Şarj Cihazı tasarım dünyasının en prestijli ödülü olarak bilinen Red Dot Design Award 2017'de ödüle layık görüldü.

Vestel'den yapılan açıklamaya göre, "Vehicles and Vehicles Accessories" kategorisinde ödüle layık görülen şirket, 5 bin 500'ü aşkın ürün arasından seçilen şarj cihazı tasarımıyla tam not aldı.

Red Dot Award 2017 kapsamında, aralarında bağımsız tasarımcılar, tasarım profesörleri ve alanında uzman gazetecilerin yer aldığı 40 kişilik jüri, yarışmaya katılan tüm aday projeleri tasarım kalitesi, fonksiyonellik, ergonomi, inovasyon derecesi, malzeme kullanımı, sağlamlık, kullanım kolaylığı ve ekoloji açısından değerlendirdi.

Vestel, Envo Elektrikli Araç Şarj Cihazı ile daha önce aldığı Silver A' Design Award, Plus X Design Award, Good Design Award ve Design Turkey İyi Tasarım ödüllerine Red Dot 2017 ödülünü ekleyerek, dünyaca ünlü 5 ayrı tasarım ödülüne ulaşmış oldu.

Ayrıca bu ödül Envo isimli elektrikli araç şarj cihazının aldığı ilk ödül değil. Vestel'in bu ürünü daha önce 4 farklı yarışmada daha dünya çapında önem taşıyan ödüller elde etmişti. Vestel'i bu başarısından dolayı tebrik etmemek olmaz. Umarız Vestel'den benzer başarılar duymaya devam ederiz.