Yeşilçam'ın unutulmaz oyuncuları arasında yer alan Ekrem Gökkaya'ya, kanser teşhisi konuldu. Sevilen oyuncu Ekrem Gökkaya'nın bu durumunu, ses sanatçısı Onur Akay sosyal medya hesabından duyurdu. Akay, ünlü oyuncu Gökkaya'nın hastanede çekilmiş bir karesini de sosyal medya hesabından paylaştı.

''DİL KANSERİ TEŞHİSİ KONULDU''

Usta oyuncu Ekrem Gökkaya'nın hastanede yattığını ve tedavi gördüğünü yazan ses sanatçıcı Onur Akay, “Kanser illeti sanat dünyasının peşini bırakmıyor maalesef! Ömrünü Yeşilçam'a adayan 83 yaşındaki usta oyuncu Ekrem Gökkaya’ya, dil kanseri teşhisi konuldu. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde yatan ve radyoterapi tedavisi gören usta oyuncumuz, oyunculuk dönemindeki anılarını ‘Batan Güneş Yeşilçam’ isimli kitabında topladı ve kitap satışlarından elde ettiği gelirle ameliyat olmayı düşünüyor. Bir dönem Yeşilçam’da sakal ve bıyığı ile dillere destan olmuş, filmlerde kötü mü kötü, gerçek hayatta ise karıncaya bile zarar vermeyen usta oyuncumuza acil şifalar diliyorum.” notunu yazdı.

EKREM GÖKKAYA KİMDİR?

5 Şubat 1934 yılında Konya'da doğan usta oyuncu Ekrem Gökkaya, 1959 yapımı "Ömrüm Böyle Geçti" isimli filmde Göksel Arsoy, Kenan Pars ve Öztürk Serengil gibi değerli oyuncularla ilk filmini çekti. Sevilen oyucnu Ekrem Gökkaya, 1992 yılında Kemal Sunal ile oynadığı "Koltuk Belası" isimli filme kadar 200 civarında sinema ve TV filminde oyuncu, prodüksiyon müdürü ve yapım yönetmeni olarak emek verdi. Kemal Sunal Arzu Film'den başka bir yapımcı firmayla çalışmazken, Sunal’a kontrat yapan tek kişi Ekrem Gökkaya oldu. 47 yaşında evlenen oyuncu, sinemadan uzaklaştıktan sonra eşinin memleketi Bartın'a yerleşti. Ünlü oyuncu Ekrem Gökkaya, gazeteci Uğur Mumcu ve eski Genelkurmay Başkanı Doğan Güreş'in kuzenidir, evli ve 1 çocuk babasıdır.