Olayı, bazı yakınlarının Tilbe’nin platonik aşkı fotoğrafçı Ali İşitmez’i arayıp suçladı. İşitmez’in olaydan haberdar olmadığı ve intihar olayı üzerine büyük bir şok yaşayarak çevresindekilere, “Yıldız’ın böyle bir şey yapmasından korkuyordum. Kendi adıma da Vatan Şaşmaz gibi olmaktan korkuyorum” dediği iddia edildi. Fotoğrafçı Ali İşitmez’in Tilbe ile geçmişte yaşadığı ilişki yüzünden eşinden boşandığı biliniyor.

AVUKATI YALANLADI

İstihbarat servisinin edindiği bilgiye göre intihar olayı kesinleşti. Ancak sanatçının hayati durumuna yönelik net bir bilgiye ulaşılamadı. Öte yandan sanatçının menajeri Haluk Şentürk, intiharı yalanladı. Ardından da Tilbe’nin sosyal medya hesabından intihar olayının yaşanmadığına yönelik bir açıklama yapıldı.

YILDIZ TİLBE: TAMAMI İFTİRA

Yıldız Tilbe sosyal medya hesabından olayla ilgili açıklama yaptı. Tilbe, 'Hakkımda yanlış haber yapan gazete ve gazetecileri kınıyorum ve mesleklerini şerefleriyle yapmalarını öneriyorum. Hakımda yanlış haber yapan gazete ve haberin yalan içeriği için avukatım hukuki yollara başvuracaktır. Allah iftiradan korusun , haberinizin tamamı iftira' dedi.ARMAĞAN ÇAĞLAYAN DA YALANLADI

Armağan Çağlayan da bu iddiayı şu sözlerle yalanladı: Yıldız Tilbe haberi külliyen yalan. Şimdi konuştum, dipçik gibi. Kim uydurduysa bir tarafından uydurmuş.