Geride bıraktığımız 2010 yılında Brüksel güzeli seçilen Ayşe Akın, İrem Derici hastalığına yakalanınca tanınmaz hale geldi. Ayşe Akın, o zorlu günleri "uçurumdan döndüm" ifadeleriyle anlattı. Geçmiş günlerde anoreksiya (yeme bozukluğu) tedavisi gören ve eski sağlığına yeniden kavuşan ünlü güzel Ayşe Akın, geçmiş günlerini anlattı.

Sosyal medya hesabından sağlığının bozulduğu dönemdeki fotoğraflarını yayınlayan ünlü güzel Ayşe Akın "Bunları paylaşmaktan da hiç çekinmiyorum artık çünkü ben iyileştim! Artık bu resimlere bakıp bakıp halime şükür ediyorum, uçurumdan döndüm" açıklamasını yaptı. ''Sağlığım elden gidiyordu, kan hücrelerim dengesizleşmişti vitaminsizlikten, vücudumun her yerinde morluklar çıkıyordu, aç gezmekten hep yorgun ve halsiz düşüyordum'' diyen ünlü güzel Ayşe Akın, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

''Bu resimler çok özel resimlerim, bunları paylaşmaktan da hiç çekinmiyorum artık çünkü ben iyileştim! Artık bu resimlere bakıp bakıp halime şükür ediyorum, uçurumdan döndüm diye, geri eski kimliğime kavuştum diye. İç dünyamda yaşadıklarımı bir ben bir de Allah bir de tabi ki doktorum biliyor. Her şeyi bir günlüğe döktüğüm defterim. Bunu çok yakın zamanda kitap olarak da çıkarmayı planlıyorum zaten. Bu hastalığın ne kadar ciddi boyutta tehlikeli olduğunu göstermek için, aynı zamanda benim gibi bu sıkıntıyı yaşayanlara motivasyon olsun diye. Nasıl savaştığımı, neler yaşadığımı hepsini detayla an ve an yazdım. O dönem sadece duvarlar dinliyordu çünkü beni, kimse anlamıyordu, bu kadar ciddiye almıyordu.Ve maalesef evet maddi destek gerektiren bir tedavi... Bunu yaşayıp gizleyenler, maddi gücü olmadığı için tedavi olamayanlar vs.. Ben bunlara seyirci kalamam, hele bu hastalığı yenmiş biri olarak asla seyirci kalamam! Keşke herkes bir yardım eli uzatsa, keşke herkes bu ciddi hastalığın farkında olsa... Tek amacım tek dilediğim bu..."