Yeşilçam'ın efsane oyuncuları arasında yer alan ve Sezercik lakabı ile herkesin sevdiği oyunculardan olan Sezer İnanoğlu hakkında, ortaya herkesi şoke eden bir iddia atıldı. Ünlü oyuncu Sezer İnanoğlu'nun boşanmak üzere olduğu eşi Zeynep İnanoğlu, "Beni ölümle tehdit ediyor." diyerek savcılığa başvuru yaptı. Sevilen oyuncu Sezer İnanoğlu, geride bıraktığımız 2015 yılında spiritüel yaşam terapisti Zeynep İnanoğlu ile dünyaevine girmişti. Severek evlenen çift, geride bıraktığımız Kasım ayında boşanma davası açtı. Ancak bu dava devam ederken, Zeynep İnanoğlu savcılığa başvurdu.

"SENİ ÖLDÜRECEĞİM"

Zeynep İnanoğlu, "Eşim 'Sen bedenini sattın. Zengin avcısı! Seni öldüreceğim' diye beni tehdit ediyor" ifadeleriyle şaşırttı. Savcılık, yaptığı soruşturmanın ardından ünlü oyuncu Sezer İnanoğlu'na 'ölümle tehdit ve hakaret' suçlamasıyla dava açtı. Zeynep İnanoğlu, eşi Sezer İnanoğlu ile uzlaşmayı kabul etmedi. Ünlü oyuncu Sezer İnanoğlu hakkında 3.5 yıla kadar hapis isteniyor. Boşanma davası, yakında Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.SEZER İNANOĞLU KİMDİR?

Ünlü oyuncu Sezer İnanoğlu, 1967 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Sezer İnanoğlu, 'Sezercik' adıyla yıldız bir oyuncu oldu. Özellikle Kıbrıs Savaşı'nın anlatıldığı 'Sezercik Aslan Parçası' filmiyle gönüllerde taht kurdu. Ama 'Sezercik' büyüyünce sinemayı bıraktı ve babası Berker İnanoğlu'ndan kalan film şirketinin başına geçti. Sezer İnanoğlu, 24 Ocak 2007 yılında Yedikule'de kendisini takip eden polislerle girdiği silahlı çatışmadan kısa bir süre sonra, Şile'de rutin trafik kontrolü yapan jandarma ekiplerince yakalanmıştı.

Türk sinemasının unutulmaz çocuk karakteri Sezercik'i canlandıran Sezer İnanoğlu, uyuşt*rucu ve silah kaçakçılığı suçundan Bayrampaşa cezaevinde yattı. Bu sırada 19 Şubat 2007 yılında, Mehtap Meral Baykasoğlu adında biri ile evlendi. Gözleri doğuştan görmeyen Arzum Ayşe adında bir kız çocukları oldu. Sezer İnanoğlu'nun 1996 yılında evlendiği ilk eşi sunucu Nil Pınar İnanoğlu, Beykoz'daki yalılarında 23 Mart 1997'de başına tabancayla ateş ederek intihar etmişti. Sezer İnanoğlu'nun eşinin ölümünün ardından bunalıma girdiği ve uyuştur*cu kullanmaya başladığı iddia edilmişti. Ünlü oyuncu Sezer İnanoğlu, 19 Şubat 2007 tarihinde cezaevindeyken evlendiği ve 2,5 yıldır ayrı yaşadığı eşi Mehtap Meral Baykasoğlu’ndan 27 Eylül 2013 tarihinde anlaşmalı olarak boşandı.