Beşiktaş'ta bir polisimizin şehit olmasına neden olan Rüzgar Çetin, akıllandı. Yaşanan acı olaydan sonra taksi kullanma kararı alan Çetin'in bu kararı herkesi rahatlattı. Önceki gün Nişantaşı'nda magazin muhabirlerinin objektiflerine yansıyan Rüzgar Çetin, oturduğu mekanda yakın bir arkadaşı ile yemek yedikten sonra koşar adımlarla taksiye binerek bulunduğu yerden uzaklaştı.RÜZGAR ÇETİN TÜRKİYE'DEN GİTME KARARI ALDI!

Yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgâr Çetin, hakkındaki adli kontrol kararı silinince Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) gitmek için başkonsolosluğa başvuru yaptı. Başkonsolosluk, Rüzgar Çetin'in bu kararı hakkında mahkemeden bilgi aldı.

İstanbul Beşiktaş'ta sebebi olduğu trafik kazasında bir polisimizin şehit olmasına neden olan, yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgâr Çetin, adli kontrol kararının kaldırılması üzerine Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkonsolosluğu'na başvuru yaparak, yurtdışına çıkış istedi. Beşiktaş'ta bir polisimizin şehit olması, birinin de ağır yaralanmasıyla sonuçlanan kazaya ilişkin tutuklu yargılanan yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgâr Çetin, 6 yıl 3 ay hapis cezası almıştı. Rüzgar Çetin'in tutuklu kaldığı zaman, aldığı ceza ve mağdurların şikâyetinden vazgeçmesini ileri süren mahkeme, oy çokluğuyla tahliye kararı vermişti. Cumhuriyet Savcısı da, Rüzgar Çetin'in toplanan delillere uygun olarak, üst sınırdan cezalandırılması talebiyle mahkemenin kararına itiraz etmişti.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 19. Ceza Dairesi'nde yapılan ilk duruşmada ünlü yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgâr Çetin, 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ceza Dairesi, ceza artırımının dışında sanık hakkında konulan adli kontrol kararının kaldırılmasına ve ehliyetine de 2 yıl el konulmasına karar verdi. Bu gelişmeden sonra Ünlü yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgâr Çetin, Amerika Başkonsolosluğu'na yurtdışına çıkma isteğinde bulundu. Başkonsolosluk da, Rüzgar Çetin'in yargılandığı mahkemelerden bilgi istedi.