Dünya yıldızları arasında yer alan Madonna'nın, yıllar sonra ortaya çıkan çocukluk fotoğrafı büyük ses getirdi. 2000 yılında birbirine çok zıt iki ödül kazandı. En kötülerine verilen Razzie Ödüllerinde “yılın en kötü kadın oyuncusu” seçilen dünya starı, Aynı zamanda İngiliz Cosmopolitan dergisinin seçtiği “dünyanın en çok imrenilen 100 kadını” listesinde 1 numara oldu. Fotoğrafta doğum günü pastasıyla poz veren bu küçük kız, bugün pop müziğin asi yıldızı olarak bilinen Madonna’dan başkası değil. Sahne şovları ve sıradışı tarzıyla gündemde düşmeyen, albüm satışlarıyla Guness’e giren yıldız bakın yıllar içinde nasıl değişmiş…

MADONNA KİMDİR?

Madonna Guiness Rekorlar Kitabında bütün zamanların en başarılı kadın müzik sanatçısı olarak yer aldı. Son yıllarda hayatı bazı üniversiteler tarafından derslere konu oldu. IQ’sunun 140 olduğu söylenen dünyaca ünlü şarkıcı 1963 yılında annesini kaybetti. Çocukluk yıllarında amatör olarak bale ile ilgilendi ve bu yıllarda Damian Zikakis’e hayrandı.

1980 yılında Emmy grubunda solistlik yapmaya başladıktan iki yıl sonra single çalışması sayesinde Sire Records ile anlaştı. 1984 yılında Like a Virgin ve sonraki seyreden yıllarda True Blue ile Who’s That Girl isimli albümlerini çıkardı. İstikrarlı olarak her yıl single çalışmalarına devam etti. 2006 yılında Madonnae hayvan türüne Madonna ismi verildi ve 2012 yılında The MDNA turnesine çıkarak ülke ülke dolaştı.