FETÖ'nün kanlı darbe girişiminin birinci yılında, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde düzenlenen anma törenine sanat camiasından da büyük destek geldi. Türk bayraklarını alıp törene koşan ünlü isimler, büyük bir coşkuyla haykırdılar. Törende duygu dolu anlar yaşayan ünlü isimler, hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını dinledi hem de aziz milletle birlikte yürüdü.

'HAYIR' DİYECEĞİZ!'

Özellikle boşandığı eşi TRT spikeri Erhan Çelik'ten ayrıldıktan sonra adını magazin dünyasında sıklı duyduğumuz ünlü isimler arasında yer alanüç çocuk annesi Gülben Ergen, “Biz çok güçlü bir ülkeyiz, birleştiğimiz zaman neler yapabileceğimizi dünyaya gösterdik. Bundan sonra da böyle olacak ve teröre ‘Hayır’ diyeceğiz” açıklamasını yaptı.

'İNSANIN TÜYLERİ DİKEN DİKEN OLUYOR'

Sevilen sanatçı Orhan Gencebay, “Hem anma hem de anıt çok güzel olmuş. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Buradaki atmosfer çok farklı, insanın tüyleri diken diken oluyor. Bu kalabalığı görünce söylenecek çok söz var. Allah milletimizden razı olsun” sözleriyle büyük alkış aldı.

'ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ'

Sevilen popçu Hande Yener, “Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bugün onları yaşatmak için buradayız. Bir tarafımız buruk diğer tarafımız tüm dünyaya karşı nasıl ayakta durduğumuzu gösteriyor. Her zaman vatanımız, milletimiz ve devletimiz için bir arada olmalıyız. Dünyada vatanı söz konusu olunca; böyle kenetlenen bir millet yok” dedi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde düzenlenen anma törenine eşi Imane Elbani ile birlikte giden ünlü sunucu ve oyuncu Murat Yıldırım, “O insanlar yola çıktıklarında belki de şehit olacaklarını tahmin ediyorlardı. Ama vatan uğruna gözlerini kırpmadan hareket ettiler ve canlarını verdiler. Biz de buna layık olmaya çalışalım” ifadelerini kullandı.