Türk sinemasının efsane oyuncularından olan Eşref Kolçak, geride bıraktığımız günlerde kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden oğlu sevilen şarkıcı Harun Kolçak'la son görüşmesini anlattı.

Oğlu Harun Kolçak'ın vefat haberini Bursa'daki evinde alan acılı baba Eşref Kolçak, oğlu ile On Bir Ayın Sultanı Ramazan ayı'ndan önce Yalova’da verdiği konserde birlikte olduklarını belirten usta oyuncu Eşref Kolçak, “O konserini izledim. Bir de 15 Temmuz’da doğum günüydü. Telefon ile konuştuk, ‘Baba doktor yanımda, onunla konuş’ dedi. Ben iyi dileklerimi ilettim. Doktor bana iyi olduğunu söyledi ama doktorunun konuşması bana yeterli gelmedi. 2-3 gün sonra tekrar hastaneye kaldırıldı. Daha sonra hastanedeyken doktoruyla görüştüm, ‘Verdiğimiz ilaçların hiçbirini almamış’ dedi. Kasıtlı olarak almamış. Annesinin üzerine yemin ettirdim, ‘İlaçlarını al’ dedim, ‘Tamam baba, yemin ederim alacağım’ dedi. Yine almamış. Allak bullak durumdayım. Ne söylesem benim için hiçbir şey ifade etmez. Nasip buymuş. Bundan sonraki yaşamımızda tek başımıza kalmış olacağız ama ben hiçbir zaman tek başıma değilim. Allah’a çok şükür arkamda 80 milyonum var" açıklamasını yaptı.

Herkes tarafından sevilen usta şarkıcının cenazesi bugün sabah, Zincirlikuyu Gasilhanesi’nden alındıktan sonra Teşvikiye Camine getirilecek. Cuma namazını müteakip kılınacak cenaze namazın'dan sonra, Bursa’nın Gemlik ilçesine getirilerek, ikindi namazını müteakip Gemlik Merkez Camii'nde helallik alınmasından sonra, ilçe mezarlığındaki annesinin mezarının üzerine defnedilecek.