Geçen yaz Ebru Şallı’nın lüks bir teknede işadamı Uğur Akkuş’la görüntülenmesi gündeme bomba gibi düşmüştü. Ancak Uğur Akkuş’un evli ve iki çocuk babası olduğu ortaya çıkmıştı. Sürpriz aşkla ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Ebru Şallı’nın evlenmek için sevgilisi Uğur Akkuş’un boşanmasını beklediği konuşuluyor. Duymayan Kalmasın programının sunucusu Seren Serengil'e konuşan Ebru Şallı ilişkisini ve yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: 

'Bu dava 3 yıl önce açılmış bir dava ve devam ediyor. Ben bu evliliği yıkan birisi değilim, dava süreci ben tanışmadan önce başladı. Evlilik düşünüyoruz ama dava devam ediyor, dava bittikten sonra evleneceğiz.EBRU ŞALLI KİMDİR?

Eski model olmasının yanı sıra oyuncu ve pilates eğiteni kimliği ile de başarılı olan Ebru Şallı, 15 Ocak 1977 tarihinde, İstanbul’da dünyaya geldi.

1995 yılı Queen of Turkey yarışması birincisi olan Şallı, 1993 yılında fotomodellik yapmaya başlamış, 1996 yılında Nişantaşı Kız Lisesi'ni bitirmiş sonrasında üniversite eğitimine devam etmemiştir. 1997 yılında Ozan Orhon ile evlenmiş bir yıl sonra boşanmıştır.

Şallı, Unutabilsem, Belalım Benim, Gölge Çiçeği adlı televizyon dizilerinde oynadı, Reyting Hamdi'de bir süre rol aldı. Harun Tan'la evlendikten sonra podyumları bıraktı. Bu çiftin 2004 yılında Beren adlı bir erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. Bir de Pars adında bir oğulları vardır.