Bu hafta yeni bölümü ile ekranlara gelen Diriliş Ertuğrul 92. bölüm çok konuşuldu. TRT1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul son bölüm izle linki çok merak edilirken, Diriliş Ertuğrul son bölümü izleyemeyenler için Diriliş Ertuğrul son bölüm özeti ve Diriliş Ertuğrul yeni 93. bölümde neler olacağını merak edenler için de dizinin yeni bölüm fragmanı detayları haberimizde. 

Her bölümünde farklı bir aksiyon her bölümünde farklı bir heyecan yaratan Diriliş Ertuğrul 92. bölümü ile Çarşamba akşamı yeni sezonuna başladı. Sezon finali akabinde Diriliş Ertuğrul yeni sezon başlamadan Ertuğrul Gazi'nin öleceği iddia edilmiş ve Engin Altan Düzyatan diziden ayrılıyor iddiaları sosya medyada çok konuşulmuştu.

Diriliş Ertuğrul 92. bölümünü TRT1 resmi sayfasından izleyebilirsiniz.

Ertuğrul Gazi bilindiği üzere Obanın kurucusu ve dizinin de başrol oyuncusu,Diriliş Ertuğrul'da Engin Altan Düzyatan diziden ayrılmayacağı açıklamasını yaptı. 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 92. BÖLÜM NELER OLMUŞTU?

92.Bölüm Özet: Geçen sezon final bölümünde Sultan Alaaddin’in davetiyle birlikte sefere çıkan Ertuğrul ve Alpleri, Emir Saadettin ve Ekaterina’nın haber sızdırması sonrasında Ares’in pususuna düşmüş, Alplerin büyük kısmı şehit olurken Ertuğrul da Ares tarafından ağır bir şekilde yaralanmıştı. Bu baskın haberini alan Dündar, Hayme ve Halime’ler olay yerine gelirler. Karşılaştıkları manzara karşısında büyük yıkım yaşarlar. Zira alplerle beraber Ertuğrul’a ait cesedi de bulurlar. Dündar, Hayme ve Halime’lerin eşliğinde obaya gelen cesed Kayı obasında büyük bir yıkıma sebep olur. Başsız kalmanın sıkıntıları, birliğin bozulacağı kaygısını beraberinde getirir. Diğer yandan Ares ve Emir Saadettin amaçlarına ulaşmanın rahatlığı içerisindedir. Emir Saadettin bundan sonra daha rahat kendi iktidarını sağlayacak… Ares ise Türkleri bölgeden def etme planını gerçekleştirecektir. Peki Ares ve Emir Saadettin amaçlarına ulaşacak mı? Ertuğrul’un ölüm haberi Kayı Obasını dağıtacak mı? Ares ve Köpek bu durumdan nasıl çıkar sağlayacak? Çavdar Obasının ve Aslıhan’ın akıbeti ne olacak? Bu hain pusuyu kuran Ares ve Kayı’lara büyük acılar yaşatan Emir Saadettin hak ettiği cezayı bulacak mı?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SEZON FİNALİ

Büyük bir orduyla birlikte Hanlı Pazar’a baskın yapmak üzere gelen Vasilius, Ertuğrul’un tuzağına düşmüş ve Ertuğrul tarafından öldürülmüştür. Ertuğrul şimdi gözünü Karacahisar kalesine dikmiştir. Sultan, Kalenin fethi için ordusuyla Ertuğrul’a destek olmuştur. Ertuğrul başsız kalan kaleye Selçuklu sancağını dikmiştir. Diğer yandan Ekaterina, kaledeki boşluktan istifade ederek imparatora mektup yazmış ve yetki istemiştir. Ertuğrul’ların ve Çavdar’ların zaaflarını bilen Ekaterina’nın bu talebi imparator tarafından kabul görmüştür.

ERTUĞRUL GAZİ ÖLECEK Mİ?

Ertuğrul Gazi ölecek mi iddialarına Engin Atan Düzyatan açıklama yapmış ve açıklamasında da öyle bir durumun söz konusu olmadığından bahsetmişti ve ''Bu haberlerin bizimle alakası yok. Birileri benim diziden çıkmamı istiyor herhalde. Ben diziden çıkmıyorum, önümüzdeki sezonda da oynamaya devam edeceğim. Hayalim oyuncu olmaktı ve tiyatro yapmaktı. Ben aşık olduğum mesleği yapıyorum. Diriliş öncesi en büyük dönüm noktası olarak gördüğüm', Bir Bulut Olsam' dizisi var, film olarak da Anadolu Kartalları'nın benim için yeri çok başkadır. Geçmişe dönüp baktığımda keşke bu yapımda oynamasaydım dediğim bir proje yok. Ama bir önceki bölümü izlediğimde keşke bu sahneyi böyle oynasaydım dediğim oluyor zaman zaman'' ifadelerini kullandı..