Son dönemde yaşadığı aşkla gündemden düşmeyen ünlü sunucu Burcu Esmersoy'a, sosyal medya üzerinden şantajda bulunduğu gerekçesiyle yargılanan Saynur O., serbest bırakıldı. Geride bıraktığımız aylarda bazı tehdit ve şantaj içerikli mesajlar aldığını ifade ederek savcılığa başvuran güzel sunucu Burcu Esmersoy, şikayet dilekçesinde, fotomodel ve sunucu olarak çalıştığını, sosyal medyada 2.5 milyonu aşkın takipçisi olduğunu ifade etti. Kendisine, "Elimde cins*l içerikli görüntülerin var. Akıllı ol" diyerek şantajda bulunulduğunu belirten Esmersoy, ağır hakaret ve şantaja maruz kaldığını öen sürdü. Sevilen sunucu Burcu Esmersoy, yorumların çıktısını alıp dosyaya delil olarak ekledi.

Santaj yapan sosyal medya kullanıcısının, üniversitede öğrenci olan Saynur O. olduğu tespit edildi. Mahkemede hakim karşısına çıkan Saynur O., böyle bir sosyal medya hesabının olmadığını söyleyerek "Mesajı atan kişi ben değilim" deyip suçlamayı kabul etmedi. Burcu Esmersoy'un avukatı ise, Saynur O. isimli üniversite öğrencisinin cezalandırılmasını istedi. Mahkeme, söz konusu sosyal medya kullanıcısının Saynur O. olduğuna dair inandırıcı delil bulunmadığını öe sürerek genç kızın serbest kalmasına karar verdi.

BURCU ESMERSOY KİMDİR?

Magazin dünyasının en sık takip ettiği isimlerinden olan ünlü sunucu Burcu Esmersoy, 1976 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Aslen Çerkes kökenli olan ünlü manken Burcu Esmersoy, New York Üniversitesi'nden Hospitality, Tourism and Sports Management bölümü'nden mezun oldu. Sunuculuk yaşamına haber editörlüğü, muhabirlik ve spikerlik yaparak başlayan ünlü sunucu Esmersoy, aynı zamanda sinema projelerinde de boy göstermiştir. Birçok kanalda ve projode sunuculuk yapan Esmersoy, Türkiye'nin sevilen ekran yüzleri arasındadır.