Ünlü türkücü Alişan, sosyal medya hesabından ulaştığı kişiye yardım ederek herkese duygusal anlar yaşattı. Ünlü sunucu Alişan, sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafın altına, bir takipçisinin “Acil böbreğimi satıyorum. Adım Mustafa, yaşım 26, hiçbir sağlık sorunum yok. Çok acil paraya ihtiyacımız var” sözleri karşısında büyük şok yaşadı. Sevilen şarkıcı Alişan, “Bu yazdığın, şaka mı gerçek mi bilmiyorum ama inşallah şakadır. Para için böyle bir şeyi sakın ama sakın yapmamalısın. Eğer bu hesap gerçekse ve yazdıkların doğru ise bana DM’den ulaş” diyerek hemen yanıt verdi.

Telefonla konuştuğu takipçisinin Hatay’da yaşadığını öğrenen ünlü sunucu Alişan, orada yaşayan bir arkadaşını, doğruyu söyleyip söylemediğini öğrenmesi için ailenin evine yollayarak görüşmesini sağladı. Olayın gerçek, ailenin maddi durumunun ise kötü olduğunu öğrenen Alişan, önce Mustafa’ya iş buldu. Ardından ünlü türkücü Alişan, kaymakamlık ve valiliğin de yardım elini uzattığı aileye, mutfak eşyası ve gıda yardımında bulundu.

ALİŞAN KİMDİR?

Magazin dünyasının en sık takip ettiği isimlerden biri olan ünlü şarkıcı Alişan, 1976 yılında İstanbul'da doğdu. Aslen Bingöl'lü olan ünlü şarkıcı Alişan'ın müziğe karşı yeteneği çok küçük yaşlarda anlaşılmıştır. Lise yıllarında babasının desteği ile kaset çıkaran Alişan, ilk albümünü 1991 yılında piyasaya çıkardı. Daha sonra birçok albüm çalışmasına imzasını atan türkücü Alişan, çıkardığı 'Kralı Gelse' parçası ile büyük ses getiren önemli isimlerden biri oldu. Müzik yaşamının dışında oyunculuk geçmişi de olan ünlü şarkıcı Alişan'ın ilk oynadığı televizyon dizisi 'Aynalı Tahir' oldu. Hem şarkıcılık hem oyunculuk yapan Alişan, oyunculuk anlamındaki asıl çıkışını 'Cennet Mahallesi' adlı dizide yapmıştır. Sevilen sunucu Alişan, son olarak ünlü manken Çğla Şıkel ile 'Her Şey Dahil' programını sunmuştur.