Geride bıraktığımız Haziran ayında Alişan ile nişanlanan Esra Erol'un kardeşi Eda Erol'un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla sosyal medyada büyük ses getirdi. Eda Erol'un hesabından, 'çok değerli nişanlımla yollarımızı iki medeni insan gibi ayırdık. Her şey için teşekkür ederim' mesajı paylaşıldı. Bu mesajdan sonra ünlü oyuncu Eda Erol'a yorum yağdı.

Eda Erol'un kardeşi Bihter Erol ise kardeşi Eda Erol'un sosyal medya hesabının hacklendiğini duyurdu. Ünlü şarkıcı Alişan'ın sosyal medya hesabından Eda Erol'u takip etmeyi bırakması ayrılık dedikodularını güçlendirdi. Ünlü şarkıcı ve sunucu Alişan çıkan bu haberden sonra sessizliğini bozdu ve sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

''Eda ile nişanı attığımız haberleri doğrudur. Birlikteliğimizin evlilikle noktalanmasını isterdik. Maalesef olmadı. Nişanlılık zaten birbirini tanıma sürecidir. Biz bu süreçte anlaşamayacağımızı anladık. Konuşarak karşılıklı ayrılık kararı alıp ailelerimize bildirdik. Onlar bizleri barıştırmak için gerekli çabayı sarfettiler sağolsunlar. Ama iki yetişkin olarak biz verdiğimiz karardan eminiz. Bu ayrılık kararından sonra kötü hikaye taraflar birbirine düşman, küs ya da karşılıklı iddialar beklemeyin. Eda benim hayatımda hep iyi ve hanımlığı ile hatırlanacak biri ve ailesi. Tüm basın mensuplarından ricam bu süreçte ilişkimizle ilgili kuracağınız her cümle birey olan ve ayrılık kararını alan bizlerden daha çok ailelerimiz üzmektedir. Biz onları zaten üzdük. Bu konuda gerekli hassasiyeti göstermesinizi istiyorum.'' açıklamasını yaptı.