HaberTURK ekranlarında yayınlanan ve her yayınlandığı bölümde reyting rekorları kıran 'Akılda Kalan' programına konuk olan Ali Poyrazoğlu, renkli hayat hikayesinden çarpıcı detayları anlattı. Tiyatrocu Poyrazoğlu'nun doğar doğmaz çekilmiş fotoğrafı ise, programda ilginç anlar yaşattı.

Reyting rekorları kıran 'Akılda Kalan' programında Ali Poyrazoğlu'nun bebeklik fotoğrafı arka fonda gösterildi. Ancak bebeklik fotoğrafında Poyrazoğlu'nun cinsel organı sansürlendi. Bebek fotoğrafındaki cinsel organdan rahatsız olunup, sansürlenmesi izleyiciler tarafından garip karşılandı.

Çocukluğunu anlatan tiyatrocu Ali Poyrazoğlu, kendisiyle ilgili bilinmeyen bir gerçeği açıkladı. İstanbul'da Zeynep Kamil Hastanesi'nde doğan Poyrazoğlu'na, doğduğu hastanenin adından esinlenerek göbek adı olarak "Kamil" verilmiş.

Aslen Ordu Fatsalı olan Ali Poyrazoğlu, Fatsa'da yaşadığı yıllarda Kadir İnanır'la aynı mahallede büyüdüklerini, ancak İnanır'la çok samimi olmadıklarını belirtti.

ALİ POYRAZOĞLU KİMDİR?

Tiyatrocu Ali Poyrazoğlu, 9 Temmuz 1946 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Asal Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Tiyatro hayatına 1959′da Şehir Tiyatrosu’nda “Tarla Kuşu” oyunuyla başladı. Ulvi Uraz Tiyatrosu,, Kent Oyuncuları Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Ayfer Feray Tiyatrosu, ve Arena Toplulukları’nda çalıştı. 19u” Tiyatrosu’nu kurdu. New York Broadway’de sahneledikleri “Pera Palas” adlı oyunda İngilizce başrol oynadı.

1976 yılında Ali Uyanık adını kullanarak 45 devirlik bir plak yaptı. A yüzünde Tufaya Bak Tufaya, B yüzünde ise İcabında Fenerbostan adlı parçalar yer aldı. 1986 yılında Vasıf Öngören'in aynı adlı eserinden ikinci sinema uyarlaması olarak, Barış Pirhasan'ın senaryolaştırdığı, Atıf Yılmaz'ın yönetmenliğini yaptığı "Asiye Nasıl Kurtulur ?" adlı sinema filminde Müjde Ar ile başrolde oynadı. Diğer rollerde ise Hümeyra Akbay, Füsun Demirel, Tuncay Akça, Güler Ökten, Yaman Okay, Ali Yaylı, Dursun Ali Sarıoğlu, Defne Halman gibi oyuncular oynamıştır.

Ali Poyrazoğlu’na 1998 yılında Kültür Bakanlığı'nca Devlet Sanatçısı unvanı verilmiştir.