TV8 televizyonun patronu Acun Ilıcalı, reyting rekortmeni Survivor 2017' yarışmasında ilk defa bir Türk takımının Yunan takımı ile oyun oynayacağını açıkladı. Ünlü sunucu ve yapımcı Acun Ilıcalı, sosyal medya hesabı instagram üzerinden de oynanacak olan oyunun ödülüyle ilgili ipucu verdi. Kazanan takım, Fedon'un şarkılarıyla eğlenceli bir akşam geçirecek. Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, ünlüler ve gönüllüler takımı'ndan karışık bir grup çıkaracak ve Yunan takımı ile mücadele edeceğini açıkladı.

Ünlü yapımcı ve sunucu Acun Ilıcalı'nın bu oyunu açıklamasında sonra ünlüler takımında yarışan Furkan, "İşte bu abi, en istediğim en sevdiğim. Ey şanlı Ordu ey şanlı asker" diyerek duygularını belirtti. Ünlüler takımının bir diğer ismi olan Adem ise, Yunan boksörlerle mücadele ettiğini belirterek, "Atina'ya da gittim. Güzel bir mücadele olur. Hep aynı adamlarla yarışmaktan sıkıldık. Farklı insanlarla yarışmak güzel olur" değerlendirmesinde bulundu.

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı son olarak şu sözleri ifade etti: "Gerilim dönemi bitti artık. Dostluk durumu yaşanıyor iki ülke arasında. Bizim bu oyundaki amacımız iki ülkenin birbirine yakınlaşmasıdır. Kazanan takım topluca ödüle sahip olacak. Oyun ise perşembe günü oynanacak."

'Survivor 2017' yarışmasının sunuculuğunu ve yapımcılığını üstlenen Acun Ilıcalı son olarak sosyal medya hesabı instagram üzerinden oynanacak olan oyunun ödülü ile ilgili ipucu verdi. Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, instagram hesabından Fedon ile paylaştığı fotoğrafın altına "Dominik'te Fedon rüzgarı :) Bu kez Türk Survivorlar ve Yunan Survivorlar yarışacak, kazanan ekip Fedon'un şarkılarıyla eğlenceli bir akşam geçirecek..." notunu yayımladı.