DC ‘nin ortaya çıkardığı kahramanlardan biri olan Wonder Woman İsrailli oyuncu Gal Gadot tarafından canlandırılıyor. Batman ve Superman: Adaletin Şafağı ile çıkış yapan oyuncu bu sefer kendi solo filmiyle izleyiciyle buluştu. Beğenilen oyuncunun filmi Wonder Woman, çekim aşamasında büyük merak topladı ve vizyona girdiğinden beri rekor kıra kıra devam ediyor.

Bugün ile beraber ABD gişesinde 346,6 milyon dolar rakamına ulaştı. DC Comics bu filmiyle ABD’nin en yüksek gişe rekoruna sahip olan film oldu. Batman v Superman: Adaletin Şafağı filmi ise 330,3 miilyon dolar ile 2. Sıraya geriledi.
Ancak, başrolünde İsrailli aktris Gal Hadot'un yer aldığı Wonder Woman filmi Lübnan sinemalarında gösterimini yasaklanmıştı. Wonder Woman filmine ilk resmi yasaklama teklifi, İsrail ürünlerine yönelik boykotu yöneten, ülkenin Ekonomi ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılmıştı.

Buna rağmen yasaklanan film Lübnan'da merak uyandırdı ve izlemek isteyenlerin sayısında büyük artış oldu. Gal Gadot,"Batman v Superman" filminde de Wonder Woman karakterini canlandırmış ve bu film Lübnan'da herhangi bir yasakla karşılaşmadan vizyona çıkmıştı.