James Wan ve Leigh Whannell'ın birlikte çalışıp hayat verdikleri 7 filmlik bir seriye dönüşen Testere (Saw) 8. devam filmiyle beyazperdeye, hayranları ile buluşmaya geri dönüyor. Cadılar Bayramı'na doğru Amerika'da vizyona girecek olan filmden logo geldi.

Lionsgate yapımı filmin gerçek ismi "Jigsaw" olarak gündeme geldi. "Jigsaw" aynı zamanda filmlerdeki zeki kötü adamı John Kramer'ın diğer adı idi. Kramer 3. filmin sonunda ölmüş olarak gösterilse de, geri dönüşlerle diğer filmlerde de yer almıştır. Karakterin 8. filmde de aynı şekilde rol alması bekleniyor. Yönetmen koltuğunda Peter ve Michael Spierig'in oturduğu filmin çekimleri geçtiğimiz Ekim ayında başladı. Filmin senaryosunda ise Piranha 3D ile vahşete alışık olan senaristler Josh Stolberg ve Pete Goldfinger'ın isimleri yer alıyor.

Filmin oyuncuları arasında Mandela Van Peebles, Laura Vandervoort, Brittany Allen, Callum Keith Rennie, Matt Passmore, Hannah Emily Anderson, Josiah Black, Shaquan Lewis, Michael Boisvert gibi isimler yer almaktadır.

Testere 3D (Saw VII 3D) isimli 7. film sadece 20 milyon dolara mal olmuş ve dünya çapında 136 milyon dolar gişe getiri yaparak yönetmenlerinin yüzünü güldürmüştü. Serinin 8. devam halkasının ülkemizdeki vizyon tarihi hakkında kesin bir bilgi henüz bilnmiyor.