Televizyon ekranlarında en uzun süren diziler arasında ilk sıralarda olan Kurtlar Vadisi, ‘Vatan’ ismiyle vizyonda yerini alacak. Polat Alemdar karakterini canlandıran ve hayranları ile buluşmaya hazırlanan başarılı oyuncu Necati Şaşmaz, serinin önceki filmlerinde olduğu gibi Kurtlar Vadisi Vatan filminde de başrol oyuncusu olarak devam ediyor. İzleyenler ile ilk defa 2003 yılında Kurtlar Vadisi dizinde tanınmaya başlayan usta oyuncu Necati Şaşmaz kıza sürede adından çok fazla bahsettirmeyi başardı. Şaşmaz dizide gösterdiği başarılı oyunculuğu ile bir çok dizi severden tam not alarak gönüllerine taht kurdu.

Hayranları tarafından merakla beklenen filmin diğer oyuncuları arasında ise Sinem Uslu, Cahit Kayaoğlu, Erhan Ufak ve Nezih Işıtan isimli oyuncular rol alacaklar.Önceki filmlerde olduğu gibi Pana Film’in yapımcılığını üstlendiği Kurtlar Vadisi Vatan filminde, 15 Temmuz gecesi yaşananlar ve olayların arkasında yatan nedenleri gün yüzüne çıkaracak.

Kurtlar Vadisi Vatan filmi, 29 Eylül 2017’de vizyona girerek izleyicileri ile buluşacak. Şimdiye kadar dizide ve filmlerinde karşılaştığı ilgiyi bekleyen film izleyenleri 15 Temmuz gecesinde yaşanan olayları ve kahramanlıkları hatırlatarak duygu dolu anlar yaşatacak.CGV Mars Dağıtım’ın dağıtımını yaptığı filmin yönetmen koltuğunda ise Serdar Akar oturuyor.