Norveçli yönetmen Lars Klevberg‘in 2015 yılında vizyona girdiği ve izleyenler tarafından oldukça beğeni alan aynı adlı kısa filminden vizyonahazırlanan Polaroid; isminden de anlaşıldığı gibi korku öğesi olarak Polaroid fotoğraf makinesini odak noktasına koyuyor. Lisede arkadaşları tarafından dışlanan Bird Fitcher’ın birgün Polaroid fotoğraf makinesi bulmasından sonra ortaya çıkan olağanüstü olayları anlatan film; Bird’ün fotoğrafını çektiği kişilerin yavaş yavaş ölmesiyle yaşanan dehşet verici bir mücadeleyi izleyenlere aktarıyor.

Konusuyla ve atmosferiyle The Ring ve Final Destination gibi filmlere benzeyen Polaroide; oyuncu kadrosunda Kathryn Prescott, Mitch Pileggi, Madelaine Petsch ve Javier Botet gibi isimlere yer veriyor. The Weinstein Company’nin haklarını satın aldığı film, çok sağlam bir yapım ekibine ve filmin atmosferine sahip olan bir yönetmene sahip. Tecrübeli bir ekibin ellerinden çıkan bu projenin korku türü filmleri sevenler için şimdiden merak uyandırmaya başladığını söylemek mümkün.

Amerika’da 25 Ağustos’ta seyirci ile buluşacak olan film; bakalım Lights Out ya da Mama gibi kısa filmlerden sinemaya aktarılan örneklerinin izinden gidip başarılı bir korku filmi olabilecek mi merak konusu. Polaroid’in Türkiye’de vizyon tarihi henüz belli değil.