Kartepe Belediyesi’nin 3.’sünü hazırladığı ‘Unutulmuş Değerler Festivali’ çeşitli zenginlikler ve dopdolu programıyla misafirlerini ağırladı. Festivale gelen Türk ve yabancı vatandaşların ziyarete gelmesiyle birlikte geleneksel halini alan program, yöresel halk eğlenceleri ile başlama düdüğünü çaldı. Oyunların ardından sahne alan Makedonya davul zurna ekibi misafirleri halaya eşlik etmeleri için davet etti. Düzenlenen programda en eğlenen grup çocuklardı.

Aşık Atışması, Hacivat ve Karagöz gösterimi, Kukla ve Sihirbazlık etkinlikleri festivale gelen çocukların gözlerini büyülemeye yetti. Kartepe Belediyesi’nin tertip ettiği çocuk mehteran takımı ise festivalin en güzel etkinliklerinden birisiydi. Çocuk mehteran takımının sergilediği gösteriler ziyaretçilerin ilgisini çekti.
Günümüzde unutulan etkinlikler ve festivalinde ismini taşıdığı ’Unutulmuş Değerler’ hazırlana çeşitli stantlarda ziyaretçilerin önlerine serildi. Ahşap yakma sanatından Hat sanatına, Cam Boncuk sanatından Minyatür Müzik Aletleri yapına birbirinden çeşitli 41 unutulmuş sanat misafirlerin ilgisini üzerinde toplamayı başardı.

Gösterilen sihirbazlık etkinliğinden sonra Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, bütün stantları vatandaşlarla birlikte ziyaret etti. Başkan Üzülmez gelen vatandaşlarla birlikte fotoğraf çekildi. Festivale gelen misafirler birçok renkli görüntüleri bir arada görme fırsatı elde ettiler.