Peygamber Efendimizin arkadaşlarından Abdullah oğlu Cabir bir rüyasında, büyük ineklerin küçük inekleri sağdığını, hastaların sağları ziyaret ettiğini, kuru bir çay kenarında yemyeşil bahçeler bulunduğunu, minberde devasa putların olduğunu gördü. Bu gördüğü normal bir rüyaya benzemiyordu. Bu rüyanın çok önemli bir mesaj taşıdığını anlamıştı. Hızlı bir şekilde rüyayı yorumlaması için Hz. Ali’nin yanına gitti.

Rüyasını heyecanlı bir şekilde tane tane anlattı ve ne anlama geldiğini yormasını rica etti. Hz. Ali “Yanlış yorumdan Allah korusun” diyerek söze başladı ve şöyle devam etti:
– “Büyük ineklerin küçük inekleri sağması, yetki ve mevkilerini halkı soymak için kullanan görevlileri; hastaların sağları ziyaret etmesi, yoksulların hallerini bildirmek için zenginlerin peşinde koşmasını; kuru çay kenarında bulunan yemyeşil bahçeler, uzaktan veya dışardan bakıldığında çok büyük sanılan ve öyle ünlenmiş ama gerçekte içleri kupkuru çölden başka bir şey olmayan ilim adamlarını; minberde duran koca koca putlar ise, hakkı olmadığı halde ilmin, dinin ve devletin yüce makamlarına yükselmiş insanları anlatıyor.” der.