Gösteri dünyasının başarılı isimlerinden biri olan P.T. Barnum'un hayatını konu edinen renkli biyografik müzikal türü eseri Muhteşem Showman'den ilk fragman merakla bekleyenleri sevindirdi. Mutant türlerinin en sevilen karakterlerinden Wolverine rolündee seneler sonra Logan filmi ile vayrılan ve Sefiller uyarlamasıyla birlikte müzikal konusundaki başarısını fazlasıyla gösteren Hugh Jackman ile Hollywood'un sevilen isimlerinden biri olan Zac Efron'u başrolleri paylaştığı filmin oyuncu kadrosunda Michelle Williams, Rebecca Ferguson ve Zendaya gibi isimlerde görülmektedir.

Çoğunlukla görsel efekt departmanına yönelik çalışmalarıyla bilinen yönetmen Michael Gracey'in ilk uzun metrajlı filmi olacak olan Muhteşem Showman'in senaryosunda Michael Arndt, Jenny Bicks ve Bill Condon başarısı görülüyor.
Film, Barnum'un işini kaybetmesinden sonra hayatına ilk baştan başlamasını ve tarihin ilk sirkinin temellerini atmasını anlatıyor. Ringling Bros. ve Barnum & Bailey Circus için bir bir eleman toplayan Barnum, sirk tarihinde dönüm noktası oluşturuyor. Film daha şimdiden bir çok hayranı tarafından merak uyandırmayı başardı. Başarılı oyuncu Hugh Jackman’ın önceki filmlerinde hayranlarından tam not aldığını ve başarılı oyunculuk performansını düşünürsek ortaya film severleri memnun edecek bir filmin çıkacağını söyleyebiliriz.