"Kızım ve Ben" adlı filmin operasyon sahnesi adına gerçek özel harekat polisleri, polis helikopteri, mühimmat ve 4 zırhlı araç kullanıldı. Başrolünde Cemal Hünal' ın yer aldığı "Kızım ve Ben" adlı sinema filmine, İstanbul Emniyet Müdürlüğü' nün de desteği ile bir terör operasyonu sahnesi çekildi. Yaklaşık olarak 3 haftadır çekimleri süren filmin operasyon sahnesi ile alakalı olarak özel harekat polisi "Doruk" karakterini canlandıran Cemal Hünal, Kilyos' ta yapılan ve gerçek operasyonları aratmayan çekimler için dublör kullanmadı. 

HER OYUNCUYA BU TÜR ÇEKİM KISMET OLMAZ

Bir oyuncuya gerçek teçhizat, mühimmat, helikopter ve araçlarla çekim yapma imkanının pek çıkmadığını aktaran Hünal, "Bu benim için gerçekten çok büyük bir nimet. Onun için burada bütün filmin prodüksiyonundaki hocalarıma ve ağabeylerime çok teşekkür ediyorum. İnanılmaz özveri ve çaba gösterdiler." diyerek açıklamlarına devam etti.

ÜZERİMDE TAŞIDIĞIM BU ÜNİFORMAYI HAK ETMEK LAZIM 

Hünal, filmin gerçek bir insan hikayesi olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Her şey vakitlice tek tek yapılıyor. Burada çok ciddi ve çok profesyonel bir özel harekat ekibiyle çalıştık. Bunun çok büyük bir nimet ve çok büyük gurur kaynağı olduğunu düşünüyorum.

Özel harekat polislerinin sert mizacına rağmen insani yönlerinin de olduğunu insanlara anlatmayı amaçladıklarını anlatan Cemal Hünal, "Üniforma içerisinde gördüğümüz insanları, sert bir mizaçta görüyoruz ama aslında üniformanın amacı biraz da o sert mizacı verebilmektir.