20 Ekimde vizyona girecek olan ABD yapımı Manyetik Fırtına filmi bekleyenlerine yeni bir fragman yayınladı. Benzer filmlerinden farklı bir şekilde kıyamet konusunu işleyen film yayınladığı fragmanla heyacan uyandırdığı gibi dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Aksiyon türündeki filmin yönetmen koltuğunda Kurtuluş Günü ve Stargate filmlerinde yapımcı olan Dean Devlin oturmaktadır. Devlin’in ilk kez yönetmenlik rolünü üstlendiği filmde başrolleri başarılı oyuncu Gerard Butler, Abbie Cornish paylaşmaktadır. Filmin diğer oyuncuları arasında ise, Jim Sturgess , Alexandra Maria Lara , Andy Garcia gibi isimler yer almaktadır.

Gerard Butler hayranlarının merakla beklediği filmin konusu ise şu şekilde: Dünya'nın sözü geçen isimler, dünyayı tehdit eden olağanüstü bir doğal afete karşı, küresel iklimi kontrol etmek ve herkesi güvende tutmak için karmaşık bir uydu ağı oluşturmak için toplanırlar. Ancak bazı işlerin yolunda gitmemesi üzerine plan sallantıya uğrar. Dünya çapında bir jeostrome yaklaşmaktadır ve dünyadaki her şeyi silip süpürmeden bir şeyler yapılmazsa dünya yok olmaktan kurtulamayacaktır.

Fragmanı ile film severleri heyecalandıran film Türkiye’de 20 Ekim’de gösterime girecek.