J.K. Rowling'in ‘Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunurlar’ filminin devam halkasına dair haberler her geçen gün şaşırtıyor. İkincisi çekilen filmde Johnny Depp kötü adam rolüyle izleyenlerin karşısına çıkacak.Yazar J.K. Rowling'in Harry Potter’dan sonra en çok beğenilen filmi ‘Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunurlar’ın (Fantastic Beasts and Where to Find Them) devam halkasının çekimleri sürüyor.

Beş filmden oluşacak serinin dahaca netleşmeyen ikinci bölümünü David Yates yönetiyor. İzleyenler tarafından tam not alan filmin 2. halkasında oyuncu kadrosunda yine ilk filmde boy gösteren Oscar’lı oyuncu Eddie Redmayne ile Katherine Waterston, Alison Sudol ve Dan Fogler yer alıyor. Filmin çekimleri 'Harry Potter'ın da çekildiği İngiltere'deki Leavesden Stüdyoları'nda yapılacak.
Hollywood’un ünlü isimlerinden ve çok fazla hayran kitlesine sahip olan Johnny Depp, filmin kötü adam rolünü oynayacak. Depp’in büyücü Gellert Grindelwald karakteri ile, Jude Law’ın ise Albus Dumbledore'un gençliği rolüyle izleyicilerle buluşacağı haberleri geldi.Bu isimlerin yanında Zoe Kravitz, Leta Lestrage ve Callum Turner’da yer almaktadır.

16 Kasım 2018’de vizyona girmesi düşünülen filmin oyuncuları arasında William Nadylam (Yusuf Kama adlı büyücü olarak), Ingvar Sigurdsson (kelle avcısı Grimmson), Ólafur Darri Ólafsson (büyücü sirki yöneticisi Skender) ve Kevin Guthrie (MACUSA'da Tina ve Queenie'nin patronu) bulunuyor.