Yönetmenliğini Serdar Gözelekli ve Muammer Koçak'ın paylaştığı, çekimleri İstanbul ve Kayseri'de hazırlanan psikolojik gerilim türündeki ‘Durak’ filmde Emre Altuğ uzun bir süreden sonra sinemalara geri döndü. Filmde başarılı bir gazeteci rolünde olan Tahir, (Emre Altuğ), Görkem Yeltan ise öğretmen ‘Feride’ rolünü canlandırıyor.

Yönetmen Serdar Gözelekli, filmin dini ve geleneksel korku temalarını kullanmadan izleyicinin tansiyonunu yüksek tutan nadir eserlerden biri olarak gördüğünü belirterek, “Film, alt metni güçlü bir tarikat konusundan esinlenerek insan beyninin kötülüğü sorgulama biçimini ele alıyor. Filmi diğer korku gerilim türlerinden ayıran başka bir özelliği de klasik korku unsurlarının filmde yer olmaması. Karanlık ve efektlerden oluşturulmamış saf bir gerilim filmi diyebilirim” diye konuştu.

Film, Hasan Sabbah ve fedailerine güçlü sembolik göndermeleri olan ve zamanımızda faaliyet gösteren kötümser bir örgütünü ve kurbanlarını hedef alıyor.. Bu anlamda kendi türündeki yerli yapımlardan farklı olarak, şimdiye dek incelenmemiş bir konuyu psikolojik gerilim türünde örneklendiriyor. İkinci Yeni Film'in yeni yapımı ‘Durak’ 14 Temmuz'da vizyona girecek.