Zaman ilerledikçe hayatımızda daha geniş bir yer kaplayan Netflix, dünyaca fenomen olmuş ünlü Japon mangası Death Note‘u beyazperdeye hazırladı. Manga olarak tüm dünyada birçok fanatiği olan Dead Note, kurgusu ile okuyanları etkilemeyi başarmıştı. 25 Ağustos’ta tüm dünya ile aynı zamanda seyredilebilecek olan Death Note‘dan hayranlarına sevindirici haber geldi. Merakla beklenen filmden yayınlanan fragman izleyenlerin sunuldu.

Ünlü Japon mangasından uyarlanan Death Note, bir gün doğaüstü güçlere sahip bir defter bulan lise öğrencisi Light Turner’ın yaşadığı maceraları seyircilere aktaracak. Bu defterle birlikte eline beklemediği derecede büyük bir güç geçen Light Turner, aklındaki bir kişinin adını deftere yazdığında ve yüzünü hayal ettiğinde, o kişi hayatını yitiriyor. Elinde bulundurduğu bu kutsal güç ile adeta deliye dönen genç adam, yaşamaya hakkı olmadığına inandıklarını tek tek öldürmeye başlıyor.

Yönetmen koltğunda You’re Next filminden aşina olduğumuz Adam Wingard‘ın oturduğu filmin senaryosunu ise Jeremy Slater’e ait. Filmin oyuncu kadorsunda Nat Wolff (Paper Towns), Margaret Qualley (The Leftovers), Lakeith Stanfield (Get Out), Paul Nakauchi (Pirates of the Caribbean: At World’s End), Shea Whigham (American Hustle) gibi isimler bulunmaktadır. Oyuncu kadrosunun en büyük bombası olan Willem Dafoe ise ölüm defterinin sahibi ve artık ölüm diyarında sıkıldığı için defterini bilerek insanlar dünyasına düşürmüş Ryuk’ü seslendiriyor.