Taksim Meydanı'nda, Beyoğlu Festivalleri’nin kapsamında hazırlanan Antika Festivali'nin açılışı gerçekleştirildi. Festivalin açılışında Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile tanınan sunucu Saba Tümer, müzik aletleri çalarak orkestraya eşlik ettiler. Açılışta eğlenceli dakikalar yaşandı.

Beyoğlu Belediyesi’nce ‘Festival Heyecanı Beyoğlu'nda Yaşanıyor’ sloganıyla düzenlenen Beyoğlu Festivalleri içeriğinde bulunan Antika Festivali'nin açılışı Taksim Meydanı'nda düzenlenen etkinlikler eşliğinde renkli görüntülerle gerçekleştirildi. Programa Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz, sanat ve iş camiasından Serdar Bilgili, Demet Sabancı gibi isimlerle birlikte pek fazla antika sever vatandaşlarda katılım gösterdi.

Mayıs ayında başlayan ve 6 ay boyunca devam edece olan festivaller zincirinde Antika Festivali'nin açılışına konuk olan Hababam Sınıfı'nın oyuncuları Tuncay Akça, Ahmet Arıman gibi isimler sahne alarak filmlerinde söyledikleri şarkıları açılışa katılanlar için tekrar söylediler. 

Sonrasında, tanınan sunucu Saba Tümer’le birlikte antika eşyalardan oluşan mezat ile program devam etti. Birçok antika tutkunlarının beklediği eğlenceli festival 4 Eylül tarihine kadar Taksim Meydanı’nda misafirlerini ağırlayacak.