Özellikle kadınların en önem verdiği konulardan birisi olan makyaj, doğru ve farklı tekniklerle uygulandığında kadınları mutlu eder ve her gittikleri yerde pozitif enerji sergilemelerini sağlar. Yaş ilerledikçe kadınlar yüzlerini daha ince gösteren makyaj hilelerinin neler olduğunu araştırmaya başlarlar. Son zamanlarda bu konu google'da en çok arananlar arasına girmiştir. Bu sebeple bizde sizler için yüzü olduğundan daha ince gösteren makyaj yapma tekniklerini araştırdık.

İŞTE YÜZÜ İNCE GÖSTEREN MAKYAJ TEKNİKLERİ

Makyaj yapmaya başlamadan önce cildinize en uygun tonları bulmanız gerekmektedir. En önemli malzemeniz olan aydınlatıcınız, cilt renginizden biraz daha açık tonlarda seçmeye ve özen gösterin.

Özellikle yanak bölgenize allık uygularken, yanakların ortasından başlayıp çarpraz bir şekilde kulaklarınıza doğru uygulayın. Yukarıya doğru uyguladığınız allık, elmacık kemiklerinizin sivri görünmesini sağlar.

Burnunuzun daha ince görünmesini istiyorsanız, pudrayı burnunuzun yan taraflarına doğru uygulayın. Burnunuzun aşağısında dikey bir şekilde aydınlatıcı uygulayın.

Çenenize brozlaştırıcı ürünler sürererek çenenizin daha sivri görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dudaklarınıza doğal bir renk sürerek, yüzünüzü yuvarlak gösterebilirsiniz.

Kaşlarınızı aldırırken mutlaka kavis verilmesine özen gösterin.