Yeterli miktarda su tüketmek sizin bu yoldaki en büyük yardımcınız olacaktır. Suyun kilo verme sürecindeki hayati rolü bilinen bir gerçek. Tükettiğiniz suyun miktarını takip ettiğinizde yalnızca kilonuzun değiştiğini değil, aynı zamanda cildinizin de mükemmel bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.

AĞIRLIK ÇALIŞMALARININ ÖNEMİ BÜYÜK

Yüz bölgesinden kilo vermek, vücudunuzun geri kalanını değiştirmeden yapamayacağınız bir şeydir. Tam da bu noktada kardiyo egzersizleri yağları yakmanın ve değişimi görebilmenizin en iyi yoludur.

YÜZ EGZERSİZLERİ

Ağız çevresindeki kasları güçlendirmek için “E” ve “O” harfleri tekrar edilebilir. Bu egzersizi gün içerisinde yapabildiğiniz kadar tekrar edebilirsiniz.

Tombul yanaklardan kurtulmak ve yanak kaslarınızı güçlendirmek için balık ağzı hareketlerini sıklıkla tekrarlamak oldukça etkilidir.

Ağzınızı geniş ve yuvarlak bir biçimde açarak bu pozisyonda 5 saniye kalın ve rahat bırakın. Günde 30 kere bu hareketi tekrarlamak yine ağız çevresi kasları için etkili bir yöntem.

Dudakları sıkıca kapatarak birbirine bastırmak ve bunu günde 5 kez yapmak dudak çevresi kaslarını kuvvetlendirmek için uygun egzersizlerden en önemlisi olmaktadır.