Ülkemizde en yaygın vücut tiplerinden biri armut vücut tipidir. Göbek ve basenlerde yoğunlaşan kilolara ve dar üst vücut yapısına sahip olan kadınların, fit ve güzel bir vücuda sahip olabilmeleri için sürekli spor yapmaları gerekmektedir. Porsiyonları küçük, yemekleri yağsız ve sebze ağırlıklı olması gerekmektedir.

SÜTUN VÜCUT TİPİ

Genelde erkeklerden duyulan 'sütun gibi kadın' tabiri dikdörtgen gövdeye, uzun bacaklara ve küt bir boyna sahip olan kadınlar için kullanılır. 

ELMA VÜCUT TİPİ

Büyük bir karın, dolgun göğüsler ve karın genişliğinde basen ile tanımlanan elma vücut tipi de kadınlarda en çok görülen vücut tipleri arasında yer alıyor. Elma vücutlu kadınlarda kilolar, karın çevresinde yoğunlaşır. 

KUM SAATİ VÜCUT TİPİ

Kalçaları ve göğüsleri dolgun, belleri incecik olan kadınların vücut tipidir. Bu vücut tipine sahip kadınların beslenmelerinde biraz dikkatli olmaları yetecektir. gerekmektedir.

ÇİLEK VÜCUT TİPİ

Gövdesi kısa, kalçası ve göğüsleri küçük, bacakları uzun olan kadınların vücut tipidir. Bu tip vücuda sahip kadınların yemeklerine özellikle dikkat etmeleri gerekmektedir.