Doğu saç rengini bulmak için yapılan yanlışlar çoğu kez büyük problemleri beraberinde getirmektedir. Bu problemler, saçların zamanla kırılmasına ve zarar görmesine neden olur. Bu nedenle bizde sizler için ten renginize uygun doğru saç renginizi nasıl olması gerektiğini açıkladık. İşte teninize göre doğru saç rengini bulmanın altın yolları...

Doğru saç rengi için dikkat edilmesi gereken kuralların başında, öncelikle ten rengi gelmektedir. Bu nedenle teninize uygun rengi bulduğunuzda görünümünüz kusursuz olacaktır. Sıcak ve soğuk olmak üzere iki çeşit ten rengi vardır. Eğer ten renginiz sıcaksa, özellikle açık tonları (kumral, kızıl vs.) eğer ten renginiz soğuksa da mutlaka kahve ve siyah tonlarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Bir diğer önemli faktör ise, yaş föktörüdür. Doğru ten renginizi bulduktan sonra mutlaka yaşınıza uyumlu olup olmadığını da öğrenmelisiniz. Aksi halde kötü görünmek mümkün.

Bunlara ek olarak aynı zamanda, giyim tarzınıza da mutlaka özen göstermeniz gerekmektedir. Çünkü, giyim tarzı insanın dış görünümünde büyük bir yer kapladığı için, doğru saç rengi kombiniyle bütün olmak zorundadır.