Çöp kovanızın kötü kokmasını önlemek için kovanın tabanına bir miktar karbonat dökebilirsiniz. Saç fırçalarınızı temizleyebilirisiniz. Tarak ve saç fırçalarınızı temizlerken karbonatın mucize etkisinden faydalanabilirsiniz.

FIRÇALARINIZDAKİ SAÇLARI TEMİZLEYİN

Ardından daha sonra üzerindeki toz ve kalıntılardan kurtulmak için 1 çay kaşığı karbonat döktüğünüz sıcak suda bekletebilirsiniz.

BARDAKLARDAKİ SU LEKELERİ İÇİN BİREBİR!

Bardaklarınızı yıkarken lekeli kısımları ne kadar ovarsanız da çıkmıyorsa bulaşık süngerinizin üzerine bir miktar karbonat ve sirke dökerek yıkamayı deneyin.

METAL LEKELERİ 

Mangal ızgaralarınızı temizlerken çeyrek bardak karbonatlı suyu macun kıvamına getirip bu karşımla ızgara tellerini fırçalayabilirsiniz.

İNATÇI YAĞ LEKELERİ

Halı, koltuk ve kıyafetlerinize dökülen inatçı yağ lekelerinden kurtulmak için lekeli bölgenin üzerine bir miktar karbonat döküp suyla ıslatarak 1-2 saat bekletebilirsiniz. Karbonat yağ lekelerinin kolayca çıkmasına yardımcı olur.

DİŞ BAKIMI

Diş macununuz ile birlikte kullanmaktan asla vazgeçmemeniz gereken bir şey karbonat. İki şekilde uygulayabilirsiniz. Önce macunla dişlerinizi fırçalarsınız, hemen ardından fırçasına bir miktar karbonat döküp tekrar fırçalayabilirsiniz.

SAÇ TEMİZLİĞİ

Saçların derinlemesine temizlenmemesi saçınızla ilgili pek çok sorunun kaynağıdır. Kullandığınız şampuanların içerisinde bir takım kimyasallar saçınızın yağlanmasına ya da kurumasına sebep olur.