Sosyal medya fenomenlerin çıkardığı en çılgın makyaj trendi belli oldu. Bu defa son moda, dalgalı dudak ve kaşlar oldu. Sosyal medyada çılgın ve tuhaf trendler bir anda bir akıma dönüşebiliyor ve alıp başını gidiyor. Şimdi bir makyaj modası görenleri şoke etti. Makyajda bu kez son moda, dalgalı dudak ve kaşlar oldu. Dalgalı kaş yapmak için tek ihtiyacınız olan malzeme, sert yapılı bir kaş fırçası ve kaş kalemi... Bu modaya ayak uydurmak için ilk önce fırça ile kaşlarınızı şekillendirmeniz, ardından da kalem ile kaşlarınızı doldurmanız gerekiyor. Daha belirgin bir görünüm kazanmak için, kaşın etrafını aydınlatıcı ile belirginleştirmekte fayda var. GÖZ RENGİNE GÖRE MAKYAJ ÖNERİLERİ

Eğer gözleriniz yeşil, cildiniz açık tona sahipse soft ve açık pembe tonlu farlarla makyajını doğru bir şekilde yapabilir ve gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Buğday tene sahip olan kadınlar ise, mürdüm rengi far kullanabilirler. Fakat kızıl tonlar, gözlerinizi tamamen ortaya çıkarmak için en doğru renktir.

Etkileyici bir derinliğe sahip olan mavi gözlü kadınlar ise, turuncu ve bronz gibi zıt renklerle tamamlansa da turuncu kullanmak her zaman kullanışlı olamayacaktır. Bu gibi durumlarda gözlerinizi ortaya en net çıkaracak olan gri tonlarını kullanabilirsiniz. Bej, mor, siyah da mavi göz için tavsiye edilen farlar arasındadır.

Ela gözlülere sahip olan kadınların göz renkleri değişken olduğu için makyajlarını yaparken kullandıkları tonlar daha önemlidir. Bu gözlere sahip olanlar için en iyi tonlar: mavi, yeşil, gri ve mor gibi renkler. Bu gözlere en yakışan göz makyajı tonlarından biri de lacivert. Lacivert, gözlerinize derinlik kazandırır. Altın ve bronz tonlarını kullanırsanız da gözlerinizin ne kadar güzel göründüğünü fark edeceksiniz.