Siyah noktalar, tüm kadınları ilgilendiren ortak bir sorundur. Kadınların en büyük problemlerinden biri olan siyah noktalar birçok sebepten kaynaklanmaktadır. Siyah noktalar, kir ve ölü hücrelerden kaynaklanan ve gözeneklerde oluşan tıkanmalar sonucu oluşmaktadır. Vücutta gelişen hormonal değişimler, aşırı makyaj yapma, cilt bakımını ihmal etme, stres ve fiziksel nedenler siyah noktaların oluşmasını sağlar. Özellikle burunda oluşan siyah noktaların temizliği ve bakımı yapılmadığında, akneye dönüşebilir. Birçok tedavi yöntemi olan siyah noktalardan doğal bir yöntemle kurtulabilirsiniz. İşte evde doğal yollardan hazırlayabileceğiniz ve siyah noktalarınıza kısa sürede veda edeceğiniz tarçınlı siyah nokta maskesi tarifi...

TARÇINLI SİYAH NOKTA MASKESİ YAPILIŞI

1 çay kaşığı tarçın, taze sıkılmış limon suyu ve istepe bağlı olarak bir tutam zencefil tozunu karıştırarak, yüzünüze uygulayın. 10-15 dakila bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

İkinci bir yöntem olarak, 1 çay kaığı tarçınla hakiki balı karıştırıp kıvamlı bir macun yapın. Uyumadan önce siyah nokta olan bölgeye sürüp, bir gece bekletin. Sabah kalktığınızda yüzünüzü bol suyla yıkayın. En mükemmel sonucu almak için en az 10 gün boyunca bu maskeyi tekrarlamaya özen gösterin.